İnstagram Biyografi Sözleri

İnstagram kullanıcıları, takip isteği atmak isteyen hesapların görebilecek olduğu veya engellenmemiş olan tüm kullanıcılar tarafından görülebilen biyografiler hazırlayabilirler. Biyografi hazırlarken, hem yabancı kelime içerikli hem de Türkçe kelime içerikli cümleler yazılabilir. Ayrıca, bazı simgeleri kullanarak da instagram biyografi sözleri hazırlamak mümkündür. Bu konu hakkında; instagram biyografi sözlerinin ne anlama geldiği, nasıl hazırlanabilecek olduğu ve biyografi kısmına nasıl yazılabilecek olduğu, araştırılmalıdır.

İlginç Oyun Nickleri mi arıyorsunuz, bu yazımız tam size göre hemen tıklayın ve ilginç nicklere göz atın.

İnstagram Biyografi Sözleri Neden Yazılır?

İnstagram üzerinde görülebilecek olan biyografi sözleri; kişinin kısa olarak özgeçmişi hakkında, karakter yapısına yönelik olarak çıkarım yapılacak bulgulara ve profil içeriğinin ne olduğuna yönelik ipuçları verir. Ayrıca, takip edilmek istenen çevreyle olan ortak noktalar da biyografi kısmına yazılabilir. Özellikle; okul isimleri, iş yerlerinin adı veya çalışma yapılan bir organizasyonun adı biyografiye yazılabilir. Bu tür durumlarda, yakın çevreden olan kişilerle karşılıklı takip isteklerinde bulunmak çok daha kolay olacaktır.

İnstagram Biyografi Sözleri Nasıl Hazırlanabilir?

Instagram üzerinde yer verilmek istenen biyografi sözleri, birden fazla şekilde oluşturulabilir.

Doğal olarak, biyografi sözlerinin hazırlanması şu şekilde olmalıdır:

 • Yabancı kelimeler kullanılarak: Sevilen bir kitap cümlesi veya kişiyi yansıtan bir cümle, istenilen yabancı dile çevrilir. Biyografi kısmına yazılan bu cümlenin yanına simgeler de koyulabilir.
 • Türkçe kelimeler kullanılarak: Özlü sözlerin, sevilen bir dizenin veya ruh halini yansıtan Türkçe bir içeriğin biyografiye yazılması sağlanır.
 • Kısaltmalar kullanılarak: Okunmakta olan okulun, çalışılan iş yerlerinin, yapılan işlerin biyografi kısmına yazılması oldukça olağan bir durumdur. Bu nedenle, kısaltma olarak biyografiye çalışmaların yazılması mümkündür.

Bu seçenekler değerlendirildiğinde, instagram üzerinde biyografi kısmına yazılabilecek çok sayıda biyografi sözü olduğu görülecektir.

İnstagram Biyografi Sözleri Örneği

Instagram biyografi kısmına yazılabilecek sözler, her türlü içerikten oluşabilir.

Bu alan için yazılacak sözlere örnek olarak ise:

 • İçmiş gibi geceyi bir yudumda, göğün mağrur bakışlı bulutları
 • Only you
 • Ctf-Tıp yolcusu durağı
 • Hayallerim var benim, kağıttan gemilerim
 • Bir çentik at tarihe, ellerini varır bulur ellerim.
 • Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan
 • Saat durana dek değil, zaman durana dek
 • Al aklım gibi hissimi, al çünkü özlüyorum.
 • Yorgun bir öğretmenin telaş dolu sayfası
 • Biyografilik bir geçmişim yok
 • Yüksek dozda eğlence içerir.
 • Dikkat! Maskesiz profile girilemez.

Şeklindeki cümleler verilebilir. Örnek sayısı, beğenilen söz olanaklarına göre artırılabilir.

Instagram Biyografi Sözleri Nasıl Yazılır?

Instagram üzerine yazılacak olan biyografi sözleri, belirli işlem basamaklarının tamamlanması halinde yazılabilir. İlk olarak, biyografi alanına söz yazılmak istenen kullanıcının hesabına giriş yapılır. Bu hesap üzerinden ana profil sayfasına geçilir ve ‘ayarlar’ sekmesine tıklanır. Ayarlar içerisinde bulunan, ‘profili düzenle’ sekmesine geçilir ve biyografi alanı görüntülenir. Olması istenen biyografi sözleri, bu alan içerisine yazılır ve ‘kaydet’ sekmesi tuşlanır. Yeniden profil alanı görüntülendiği zaman, yazılmış olan sözün biyografi alanında yer ediniyor olduğu fark edilecektir. Bu işlem, ortalama olarak beş dakika içerisinde tamamlanan ve istenilen sıklıkta tekrar edilebilen bir işlemdir.

Instagram Biyografi Sözleri İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Biyografi alanı, hesap profilini görüntülemek isteyen her kullanıcı tarafından görülecek olan içeriklerdir. Bu nedenle de, yazılmak istenen içeriğin özenli bir şekilde seçilmesi gerekecektir. Doğal olarak; uygun olmayan, kullanılmak istenmeyen ve kişiyi yansıtmayan biyografi sözleri bu alana yazılmamalıdır. Ayrıca, biyografi sözlerinin değiştirilme sıklığı için mevcut bir kısıtlama durumu söz konusu değildir. İstenirse saat başı, istenirse de ayda veya yılda bir olacak şekilde biyografi sözleri değiştirilebilir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments